You have no items in your shopping cart.
X
| OR |
Add To Cart From CSV
Additional Info
Additional Info
| SKU | 1108096-POW-12V |
|---|---|
| Distance drive | 48 mm |
| Diameter mounting bracket | 82 mm |
| Distance between fixation | 103 mm |
| Oil sealed | No |
| Insulated ground | No |
| kW | 1.40 kW |
| Voltage | 12, 14 |
| Brand | Delco Remy, Dts |
| Number of teeths | 10 |
| Number of fixations | 2 |
| Rotation | CCW |
| Application | IHV |
Details
Details
D IHV Farmall 12v 1.4kW z10 CCW 1946>
355794R91, 355794R92, A449934Z 1107067, 1107093, 1108096 104221A2






