26252X-POWER
Starter JAGUAR XJ6 3.4/4.2L z9 1.4kW 1975-1986
Availability: Out of stock (0)
Dts
Additional Info
Additional Info
SKU 26252X-POWER
Distance drive 25 mm
Diameter mounting bracket 89 mm
Distance between fixation 0 mm
Oil sealed No
Insulated ground No
kW 1.40 kW
Voltage 12, 14
Brand Lucas
Number of teeths 9
Number of fixations 2
Rotation CW
Application No
Details
Details
D JAGUAR XJ6 3.4/4.2L z9 1.4kW 1975-1986 26252 26252A 26252B 26252D